Przeszczep włosów metodą FUE

Przeszczep włosów metodą FUE

Przeszczep włosów metodą FUE – jak wygląda zabieg i pierwsze tygodnie po transplantacji włosów?

Myślisz o przeszczepie włosów, ale boisz się skalpela? Dzięki metodzie FUE możesz zapomnieć o strachu. Transplantacja włosów metodą dr Kieracha nie wymaga szycia ani użycia skalpela. Nie pozostają też widoczne blizny. Włosy wyglądają naturalnie i są odporne na wypadanie. Przeczytaj, jak wygląda zabieg przeszczepu włosów i czego możesz po nim oczekiwać.

Większość pacjentów decydujących się na przeszczep włosów to mężczyźni. Powodem jest zwykle chęć poprawienia własnego wyglądu – podwyższenia własnej wartości i zniwelowania poczucia przedwczesnego starzenia się z powodu łysienia.
Metodę zabiegu wybiera pacjent z lekarzem prowadzącym, tak by zostały spełnione warunki niezbędne do zabiegu oraz oczekiwania obu stron. Lekarz ocenia realne możliwości zagęszczenia Twoich włosów i czynniki, takie jak Twój wiek, typ łysienia, rodzaj włosów i przebyte zabiegi. Jeśli kwalifikujesz się do przeszczepu włosów, następuje etap przygotowania do zabiegu.

Przygotowanie do przeszczepu włosów
Lekarz dokładnie ocenia jakość okolicy dawczej. Następnie proponuje ostateczną wersję rekonstrukcji włosów. Przed zabiegiem lekarz przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad i uzupełni historię medyczną. Następnie zleca badania laboratoryjne krwi i wykonuje dokumentację fotograficzną.

Zabieg przeszczepu włosów metodą FUE
Przeszczep włosów jest zabiegiem rutynowym, wykonywanym w warunkach ambulatoryjnych. Pacjent jest jednocześnie dawcą i biorcą; włosy są przeszczepiane z okolic tyłu i boku głowy – są one bardziej odporne na wypadanie niż z innych części głowy. Metoda FUE pozwala momentalnie pobierać mikroprzeszczepy – pojedyncze mieszki włosowe są pobierane ze skóry narzędziem o średnicy 0.8–1.0 mm. Asystenci lekarza grupują po 1–4 włosy w 1 mikroprzeszczep i implantują w łysiejące obszary. Zabieg jest pracochłonny, ale pozwala zminimalizować ryzyko ewentualnych powikłań i skrócić czas rekonwalescencji. W czasie zabiegu nie używa się skalpela ani szycia skóry, więc nie musisz się obawiać widocznych śladów.

Od razu po zabiegu transplantacji włosów
W czasie pierwszej doby obszar dawczy i biorczy może być zaczerwieniony. Mogą być też widoczne niewielkie ranki. Jeśli pojawi się ból, pomogą łagodne środki przeciwbólowe. Pamiętaj, by nie dotykać przeszczepionych mieszków włosowych ani obszaru dawczego. Nie pij również alkoholu. Już następnego dnia możesz wrócić do codziennych aktywności. Odłóż jednak intensywne ćwiczenia fizyczne na 2 tygodnie. Pacjenci zwykle rezerwują sobie tydzień na rekonwalescencję i przerwę od pracy.
Po 2–4 dniu po zabiegu może pojawić się opuchlizna na czole i w okolicach oczu. W celu zmniejszenia obrzęku lekarz może Ci przepisać leki. Kilka dni po zabiegu pojawiają się widoczne zasinienia lub różowe przebarwienia – powinny ustąpić do tygodnia. Dalej nie możesz dotykać włosów – po 4 dniach będą one już lepiej „zakorzenione”. Unikaj promieni słonecznych i przegrzewania.
Po 5–7 dniu możesz odczuwać delikatne swędzenie skóry, które jest oznaką gojenia. Możesz umyć głowę. Po 2–4 tygodniach po zabiegu mogą pojawić się krostki, które zwykle samoistnie znikają. Po 2-4 miesiącach po zabiegu przeszczepione włosy zaczynają rosnąć. Możesz zacząć traktować skórę głowy i włosy normalnie, myjąc je jak zwykle. Unikaj narażenia włosów na działanie promieni słonecznych kilka miesięcy po zabiegu.

Po pół roku od zabiegu przeszczepu włosów
Po 6 miesiącach większość nowych włosów powinna już wyrosnąć – wtedy też następuje wizyta kontrolna. Włosy stają się bardziej widoczne, grubsze i dłuższe. Możesz je czesać i układać w dowolny sposób. Po roku od zabiegu widać ostateczne efekty, które mogą utrzymać się latami.
Po zabiegu otrzymasz szczegółowe instrukcje. Lekarz i asystenci też odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania. Chcesz wiedzieć więcej – umów się na wizytę w Klinice Platinum. Zapraszamy!

 

Czy przeszczep włosów gwarantuje naturalny wygląd po zabiegu?

Myślisz o przeszczepie włosów, ale obawiasz się, że efekt nie będzie naturalny? Jeśli zdecydujesz się na zabieg metodą dr Artura Kieracha, nie masz się czego obawiać. Przeczytaj, na czym polega transplantacja włosów i którą metodę wybrać – FUT czy FUE?

Metoda FUE a metoda FUT – którą wybrać?
Przeszczep włosów jest zabiegiem, które wiąże się z powstawaniem blizn. W przypadku tradycyjnej metody FUT (strip) do pobrania mieszków wycina się płat skóry, co skutkuje powstaniem nieestetycznej blizny, którą pacjenci zwykle przykrywają włosami, więc są zmuszeni do noszenia dłuższej fryzury.
Nowoczesna metoda FUE polega na pobieraniu i przeszczepianiu pojedynczych mieszków włosowych bez użycia skalpela. Dzięki temu powstałe blizny są niemal niedostrzegalne, a pacjent może śmiało nosić krótkie włosy po zabiegu. Jest to obecnie najmniej inwazyjna metoda. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a czas rekonwalescencji wynosi zaledwie 7-14 dni.

Implanter czy pęseta w zabiegu przeszczepiania włosów?
W metodzie FUE dr Artura Kieracha do transplantacji włosów używa się implantera, podczas gdy w wielu klinikach nadal powszechne jest używanie w tym celu pęsety. Implanter jest jednak najbezpieczniejszym narzędziem do wszczepiania mieszków włosowych. Minimalizuje ryzyko fizycznego uszkodzenia mieszków włosowych, co skutkuje poprawnym wzrostem włosów. Narzędzie musi być w rękach doświadczonego lekarza, który dobierze jego typ do napięcia skóry w różnych okolicach głowy, kierunku i kąta wzrostu włosa i innych zmieniających się warunków. Tylko wtedy możesz liczyć na sukces.

Czy będzie widać, że wykonano u mnie transplantację włosów?
Jeśli zabieg będzie wykonany poprawnie i nowoczesną metodą, włosy będą wyglądać naturalnie. Musi być spełniony szereg czynników, aby tak się stało:

  • zabieg wykonuje specjalista,
  • linia włosów jest dobrze zaprojektowana,
  • charakteryzuje się naturalną nieregularnością,
  • nie jest zbyt ostra,
  • fryzura pasuje do wieku pacjenta i dobrze się układa.
  • Mieszki są wszczepione pod prawidłowym kątem, dzięki czemu nie odróżniają się od natywnych włosów.

Poprawnie wykonany przeszczep włosów zapewnia naturalny wygląd, poprawny wzrost włosów i zapewnia wieloletnie efekty. Metoda FUE, którą stosuje dr Kierach, jest w tym momencie najmniej intensywną metodą, a blizny są w zasadzie niewidoczne gołym okiem – to polecany wybór. Warto udać się do lekarza, który przeszczepia włosy za pomocą implanterów i ma wieloletnie doświadczenie – najlepiej jeśli specjalizuje się właśnie w tej dziedzinie. Wówczas zyskasz pewność, że Twoje włosy będą wyglądać naturalnie, a zabieg zostanie przeprowadzony z zachowaniem najwyższych standardów.

 

 

Przeszczep włosów – 10 ważnych pytań i odpowiedzi

Łysienie to krępujący problem, który dotyka wiele kobiet i jeszcze więcej mężczyzn. Współczesna medycyna estetyczna pozwala całkowicie go wyeliminować. Skuteczną terapią jest przeszczep włosów metodą dr Artura Kieracha. Na czym polega? Czy boli? Odpowiadamy na najczęstsze pytania dotyczące transplantacji włosów.
1. Na czym polega przeszczep włosów?
Transplantacja włosów polega na pobraniu mieszków włosowych z okolic potylicy i przeszczepieniu ich w inne miejsca na ciele.

2. Kto kwalifikuje się do zabiegu?

Do zabiegu przeszczepu kwalifikują się osoby z różnym rodzajem łysienia: androgenowym, bliznowaciejącym, w żeńskim typie utraty włosów, a także pochorobowym lub powypadkowym. O przeprowadzeniu zabiegu zawsze decyduje lekarz.

3. Czy transplantacja włosów jest przeznaczona tylko dla mężczyzn?
Nie jest prawdą, że przeszczep włosów jest przeznaczony wyłącznie dla mężczyzn. Co prawda, to mężczyźni częściej łysieją, skąd ten stereotyp. Ale u kobiet zabieg jest równie skuteczny i coraz więcej pań decyduje się na ten sposób przeciwdziałania łysieniu.

4. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
Włosów nie przeszczepia się u osób z łysieniem plackowatym i z tendencję do powstawania bliznowców. Przeciwwskazaniem jest również nieunormowana cukrzyca, nowotwory, choroby układu sercowo-naczyniowego, zaburzenia hormonalne i aktywne stany zapalne na skórze głowy.

5. Czy przeszczep włosów boli?

Zabieg przeszczepu włosów wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest całkowicie bezbolesny. Proces rekonwalescencji po zabiegu trwa ok. 7-14 dni. Przez kilka dni lekarz zaleca przyjmowanie leków przeciwzapalnych i antybiotyku. Przez 3 tygodnie należy unikać ekspozycji na promienie słoneczne, pływania i wykonywania ciężkich ćwiczeń fizycznych.

6. Jakie są efekty?

Efekt przeszczepu to zagęszczenie włosów w partiach, w których ich do tej pory brakowało. Fryzura z zaprojektowaną linią włosów ma zawsze wyglądać naturalnie.

7. Czy przeszczepione włosy mogą się nie przyjąć?
Transplantacja mieszków polega na przeszczepieniu tkanki własnej pacjenta, więc ryzyko odrzutu nie istnieje. W niektórych przypadkach przeszczepione włosy mogą jednak nie urosnąć.

8. Czy transplantacja włosów pozostawia widoczne blizny?

W „tradycyjnych” zabiegach transplantacji włosów (np. metodą FUT), w których do zabiegi pobierało się płaty skóry, blizny były mocno widoczne. Alternatywna metoda FUE, która polega na przeszczepianiu pojedynczych mieszków włosowych bez użycia skalpela. Dzięki temu blizny są niedostrzegalne i nie ma przeszkód do noszenia krótkiej fryzury.

9. Jak długo utrzymuje się efekt?
Transplantacja włosów zapewnia wieloletni efekt. Po czasie łysina może postępować w miejscach innych niż poddane zabiegowi, dlatego z czasem powtórzenie procedury może okazać się potrzebne.

10. Czy będzie widać, że był u mnie przeprowadzony przeszczep włosów?
Dobrze przeprowadzony przeszczep włosów zapewnia naturalny wygląd fryzury. Jeśli jesteś w stanie zauważyć na ulicy, że ktoś miał przeszczepiane włosy, oznacza to, że zabieg był wykonany w sposób nieprawidłowy. Powodów tego może być wiele – omawiamy je w kolejnych częściach artykułu. Dlatego tak ważne, aby transplantację włosów wykonywał wyłącznie doświadczony lekarz.

Dr Artuch Kierach jest specjalistą mało inwazyjnej metody przeszczepu włosów FUE. Zdobył doświadczenie zawodowe w Oslo i Paryżu (od 2012 roku stale współpracuje z Clinique Petrarque w zakresie metody FUE). Uczestnik szkoleń w Barcelonie, Yokohamie, Rzymie i Los Angeles. W ostatnich latach przeprowadził ponad 1000 zabiegów, rekonstruując owłosienie u kobiet i mężczyzn.

Platinum Beauty
ul.Energetyczna 10A
53-330 Wrocław (Krzyki)

Telefony:
+48 71 783 37 01

Email:
[email protected]

Godziny otwarcia:
pon – pt: 9:00 – 20:00