Mezobotoks i Baby Botox – hit w odmładzaniu

Mezobotoks i Baby Botox – hit w odmładzaniu

Odkryłaś/-eś na twarzy pierwsze zmarszczki? Marzysz o wypoczętym wyglądzie cery? Możesz śmiało zdecydować się na mezobotoks lub baby botox, które zapewnią Ci naturalny efekt odmłodzenia. Zobacz, czym różnią się te dwa popularne zabiegi medycyny estetycznej. Który jest dla Ciebie?

Nazwy mezobotox i baby botox są często stosowane zamiennie, co nie jest do końca poprawne. To dwa sposoby podawania toksyny botulinowej. W pierwszej technice nakłucia są gęstsze i płytsze niż w przypadku klasycznego botoksu, a działanie botuliny wspiera kwas hialuronowy. W drugiej technice kluczowa jest również ilość toksyny botulinowej – jest jej znacznie mniej niż w standardowym zabiegu, przez co nie ma efektu „zamrożenia” mimiki.

Który zabieg wybrać? Mezobotox czy baby botox?
Oba zabiegu przeznaczone raczej dla osób młodszych, które chcą działać przeciwzmarszczkowo i zapobiegać pierwszym oznakom starzenia. Poddanie się mezobotoksowi i baby botoksowi to również rozwiązania dla osób starszych, które od medycyny estetycznej oczekują naturalnego efektu. Botulina w niewielkich dawkach może „uspokoić” zbyt dynamiczną mimikę twarzy oraz oduczyć nawyków związanych z powstawaniem kurzych łapek czy lwich zmarszczek, zanim te przekształcą się w zmarszczki głębokie. W celu klasyfikacji do zabiegu, skontaktuj się z naszymi lekarzami medycyny estetycznej z Wrocławia, którzy chętnie dobiorą odpowiedni dla Ciebie sposób na pozbycie się zmarszczek.

Mezobotoks, czyli połączenie mezoterapii igłowej i botoksu
Mezobotoks jest odmianą botoksu i popularną metodą likwidacji zmarszczek. Wykorzystuje działanie dwóch substancji regenerujących – toksyny botulinowej (która wypełnia zmarszczki) oraz kwasu hialuronowego (która intensywnie nawilża skórę). Preparat nie jest wstrzykiwany domięśniowo, lecz podawany śródskórnie za pomocą płytkich mikroiniekcji, czyli drobnych igiełek. Dzięki temu mięśnie twarzy ulegają łagodnemu rozluźnieniu. W rezultacie skóra zostaje wygładzona i zrewitalizowana bez znacznej zmiany rysów twarzy czy „zamrożenia” mimiki.

Baby Botox – naturalnie, subtelnie, młodzieńczo
Baby botoks jest odmianą zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Czym Baby botox różni się od klasycznego botoksu? Dawką toksyny, która jest znacznie mniejsza niż podczas standardowego zabiegu. Botoks jest podawany za pomocą igieł w wielu miejscach na wybranym obszarze. Botulina sprawia, że zmarszczki są wypełnione, a skóra zyskuje zdrowy, zrelaksowany i promienny wygląd. Mimika twarzy nie zostaje unieruchomiona, dzięki czemu efekt jest niezwykle
naturalny.

Wskazania do mezobotoksu i baby botoksu
Zdecyduj się na zabieg, jeśli:

  • Twoja skóra wygląda na szarą, odwodnioną, zmęczoną
  • Twoja cera pokrywa się siateczką drobnych zmarszczek
  • zauważyłaś/-eś pierwsze zmarszczki i oznaki starzenia
  • chcesz pozbyć się kurzych łapek, lwiej zmarszczki, opadających kącików ust, opadających kącików oczu

Efekty po zabiegu mezobotoksu i baby botoksu

  • Drobne zmarszczki są mniej widoczne
  • Zyskujesz promienny, wypoczęty wygląd cery
  • Uzyskujesz naturalny efekt odmłodzenia
  • Odraczasz w czasie pojawienie się nowych zmarszczek

Efekty, w zależności od zabiegu, utrzymują się 3-6 miesięcy.

Zalecenia po zabiegach
Po zabiegach baby botoksu i mezobotoksu skóra może być lekko zaczerwieniona. Mogą też pojawiać się niewielkie zasinienia, które przykryjesz fluidem. Objawy ustąpią samoistnie. Przez minimum 4 godziny nie możesz się schylać i kłaść. Przez kolejne 24 godziny unikaj masowania czy wycierania miejsc poddanych zabiegowi. Nie wykonuj ciężkich ćwiczeń fizycznych.

Więcej na temat zaleceń i przeciwwskazaniach do zabiegów z użyciem toksyny botulinowej przeczytasz w opisie zabiegu botoksu.

Key words:
mezobotoks, mezobotoks wrocław, botoks, baby botoks, baby botox, wypełnianie zmarszczek, usuwanie zmarszczek, likwidacja zmarszczek, toksyna botulinowa, medycyna estetyczna wrocław, botulina, mezoterapia

Platinum Beauty
ul.Energetyczna 10A
53-330 Wrocław (Krzyki)

Telefony:
+48 71 783 37 01

Email:
[email protected]

Godziny otwarcia:
pon – pt: 9:00 – 20:00