Fibryna bogatopłytkowa I-PRF

Fibryna bogatopłytkowa I-PRF

Jest rewolucją we współczesnej medycynie regeneracyjnej. Jest to naturalny sposób na odmłodzenie i redukcję zmarszczek. Fibryna bogatopłytkowa jest przełomem w głębokim odmładzaniu skóry, bazuje na czynnikach wzrostu i komórkach macierzystych pozyskanych z krwi pacjenta.
Składniki odżywcze takie jak wspomniane komórki macierzyste, kolagen czy elastyna są kluczem do pobudzenia komórek skóry co w konsekwencji przyczynia się do procesów naprawczych, samoregeneracji i młodego wyglądu.

Fibryna, podobnie jak osocze bogatopłytkowe, jest uzyskiwana z krwi Pacjenta poprzez proces odwirowania, który w przypadku fibryny jest dużo wolniejszy. Dzięki temu preparat ma inne właściwości. To właśnie tempo wirowania krwi sprawia, że preparat zawiera czynniki wzrostu, mezenchymalne komórki macierzyste oraz inne rodzaje komórek, których nie zawiera osocze. To właśnie dzięki temu efekty regeneracyjne, przebudowa, odmładzanie skóry są dużo lepsze i dłużej się utrzymują.

Przebudowa, regeneracja i naprawa skóry odbywa się właśnie dzięki komórkom macierzystym. Skoncentrowana formuła zabiegu z wykorzystaniem fibryny prowadzi do ciągłego uwalniania czynników wzrostu praktycznie od razu po zabiegu, dodatkowo zapewnia dostęp do białek macierzy zewnątrzkomórkowej, takich jak włóknik, kolagen typu IV, elastyna. To wszystko po to, aby stymulować wzrost komórek krwionośnych co w konsekwencji daje efekt odmłodzenia, regeneracji, wzrostu napięcia i zwiększoną gęstość skóry. Tworząca się pod skórą siatka z włókien fibryny zaczyna wypychać tkanki znajdujące się pod nią dając łagodny efekt uwypuklenia a dzięki płytom krwi zatrzymanym między włóknami fibryny efekt jest długofalowy.

Efekt po zabiegu z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej;

Efekt zabiegu:
Pierwsze efekty widoczne są jest już ok. 2 tyg. po pierwszym zabiegu. Skóra ulega regeneracji, staje się gęstsza, sprężysta, lepiej ukrwiona i nawilżona.

 • odmłodzenie skóry
 • wypełnienie zmarszczek – fałdy i zapadnięte obszary ulegają wypełnieniu
 • redukcja zmarszczek i bruzd
 • głęboka rewitalizacja i regeneracja skóry;
 • skóra staje się gęstsza, sprężysta, bardziej ukrwiona i nawilżona
 • usuwanie blizn potrądzikowych
 • usuwanie rozstępów
 • wspomaganie terapii wypadania włosów

Jak przebiega zabieg
Każdy zabieg poprzedzony jest wnikliwą konsultacją z lekarzem medycyny. Podczas takiego spotkania lekarz kwalifikuje Pacjenta do zabiegu i określa efekt terapii.

Zabiegi z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej wykonywany jest przy pomocy jednorazowych strzykawek zaopatrzonych w bardzo cienkie igły. Zanim jednak dojdzie do zabiegu właściwego, lekarz musi uzyskać materiał do zabiegu – fibryny pochodzącej z krwi Pacjenta. W tym celu  pobiera krew (klasyczne pobranie krwi z żyły), tuż przed planowanym zabiegiem. Następnie umieszcza probówkę z krwią w specjalnie do tego przeznaczonej medycznej wirówce uchylnokątowej w celu oddzielenia poszczególnych składników. Po kilku minutach wirowania wyjmuje się probówkę i za pomocą sterylnych igieł wykonuje zabieg mezoterapii igłowej fibryną bogatopłytkową.

Odpowiednia ilość preparatu jest precyzyjnie wstrzykiwana przez lekarza w określone miejsca zabiegowe. Mezoterapia igłowa charakteryzuje się dużą liczbą wkłuć podczas zabiegu – im jest ich więcej, tym lepiej dla ogólnego efektu terapii.

Zabieg właściwy trwa od 15-30 minut. Ból związany z podaniem preparatu jest minimalny – przed zabiegiem lekarz odpowiednio znieczula obszar zabiegowy, do tego celu używa maści znieczulającej.

Po zabiegu na skórze mogą być widoczne małe uwypuklenia tzw. „kulki”, przypominające kropelkę wody umieszczoną pod skórą (to w zależności od tego jaką techniką lekarz będzie wykonywał zabieg). Ślady iniekcji ustępują stopniowo przez okres kilku godzin (maksymalnie 1 dzień) i nie wymagają domowej rekonwalescencji. Pacjentom, którzy mają tendencję do występowania siniaków, zalecamy wykonywanie zabiegu np. przed weekendem.

Natychmiast po zabiegu Pacjentki mogą zrobić makijaż lub zakryć miejsca zabiegowe np. okularami czy apaszką.

Przed przystąpieniem do zabiegu Twój organizm musi znajdować się w ogólnie dobrym stanie fizycznym. Przeziębienie, czy opryszczka w stanie aktywnym będą przeciwwskazaniem dla każdego rodzaju zabiegu. Jeżeli jesteś w ciąży lub karmisz piersią będziesz musiała wstrzymać się z wykonywaniem tego zabiegu do czasu zakończenia okresu laktacji.

Przeciwwskazania
Dodatkowe przeciwwskazania przy zabiegu z użyciem fibryny bogatopłytkowej to:

 • Skóra źle tolerująca iniekcje (skóra bardzo płytko unaczyniona lub z podatnością do powstawania bliznowców)
 • Stany zapalne skóry
 • Terapie lekami obniżającymi krzepliwość krwi
 • Choroby krwi
 • Cukrzyca (niewyrównana)
 • Choroba nowotworowa

Jak często wykonywać zabieg?
Istotą zabiegów z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej jest wykonywanie ich w serii. W zależności od efektów jakie Pacjent chce uzyskać, kondycji skóry oraz indywidualnych predyspozycji, lekarz zaleci odpowiednią liczbę zabiegów, najczęściej 4 razy w odstępach od 2- 4 tygodni (w zależności od obszaru i wskazania na jakim pracujecie).
Po zakończeniu serii, dla podtrzymania efektów należy wykonywać tzw. zabiegi przypominające. Zwykle jeden zabieg na 3 lub na 6 miesięcy.

Platinum Beauty
ul.Energetyczna 10A
53-330 Wrocław (Krzyki)

Telefony:
+48 71 783 37 01

Email:
[email protected]

Godziny otwarcia:
pon – pt: 9:00 – 20:00