MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA PENEM (DERMAFIXEM)

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA PENEM (DERMAFIXEM)

Dermafix to urządzenie, które umożliwia  wprowadzeniu substancji czynnych w głąb skóry przy użyciu pulsujących igieł (zautomatyzowane nakłuwanie skóry). Precyzja z jaką Dermafix nakłuwa naskórek i skórę właściwą, wprowadzając substancje czynne ma na celu równomierną stymulację fibroblastów, tworzenie się kolagenu i elastyny, które są odpowiedzialne za elastyczność skóry oraz jej młody wygląd. Powstałe, kontrolowane  mikrouszkodzenia naskórka wykorzystują naturalne zdolności organizmu, wrodzoną jego zdolność regeneracyjną oraz produkcję kolagenu. Precyzja urządzenia pozwala na wyodrębnienie trzech faz mechanizmu pobudzania komórek skóry i odbudowy jej struktury. Sam zabieg jest komfortowy dla Pacjenta a precyzja z jaką urządzenie nakłuwa naskórek i wprowadza składniki czynne jest nieporównywalna z tradycyjnymi zabiegami mezoterapii. Dermafix wyposażony w głowicę z kilkunastoma, odpowiedniej długości mikroigłami, precyzyjnie nakłuwa skórę twarzy, szyi i dekoltu lub każdego innego miejsca na ciele a wszystko po to, aby pobudzić stymulację naskórka. Zbawienne, regeneracyjne i naprawcze procesy zachodzą właśnie dzięki mikro uszkodzeniom skóry, co w konsekwencji prowadzi do intensywnego pobudzenia i produkcji kolagenu.

Zaletą tego zabiegu jest:

 • mniejszy ból i większy komfort dla Pacjenta niż przy zabiegu tradycyjnej mezoterapii
 • krótki czas zabiegu jak również rekonwalescencji
 • zautomatyzowana kontrola głębokości nakłuć

Efekty zabiegu:
Zabieg znacząco polepsza strukturę skóry, jej ukrwienie i nawilżenie. Stymuluje  do podziału komórek i procesów odnowy i regeneracji tkanek. Kontrolowane nakłuwania powodują mikrourazy i mikrokrwawienia, które w konsekwencji przyczyniają się do uwalniania  czynników wzrostu. Dochodzi do redukcji zmarszczek mimicznych, owal i kontur twarzy ulega zauważalnej poprawie, skóra staje się bardziej ujędrniona i zagęszczona.

Efekty na twarzy/ szyi/ dekolcie:

 • skóra staje się napięta i ujędrniona
 • następuje poprawa owalu twarzy
 • reaktywacja wszystkich funkcji  skóry
 • zmarszczki mimiczne ulegają redukcji
 • przebarwienia, blizny i rozstępy znikają lub są dużo mniej widoczne
 • redukcja rozszerzonych porów

Jak przebiega zabieg?
Każdy zabieg poprzedzony jest wnikliwą konsultacją z lekarzem medycyny. Podczas takiego spotkania lekarz kwalifikuje Pacjenta do zabiegu i określa efekt terapii.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa ok 20 minut. Polega on na kontrolowanym, intensywnym, bardzo gęstym i na określoną głębokość nakłuwaniu wybranych okolic twarzy, szyi czy dekoltu. Podczas zabiegu na twarzy powstają dziesiątki tysięcy malutkich nakłuć. Po zakończeniu nakłuwania  bezpośrednio na obszar zabiegowy aplikowana jest pobrana od Pacjenta fibryna bogatopłytkowa (iPRF) lub wybrany koktajl składników aktywnych, które wnikają w głębokie warstwy skóry przyczyniając się do osiągnięcia oczekiwanych efektów.

Przeciwwskazania
Przed przystąpieniem do zabiegu  pacjent powinien znajdować się w ogólnie dobrym stanie fizycznym.
Dodatkowe przeciwwskazania przy zabiegu z mezoterapia mikroigłowej to:

 • przeziębienie, opryszczka w stanie aktywnym
 • ciąża i karmienie piersią
 • uczulenie na podawany preparat
 • niewyrównana cukrzyca
 • choroby nowotworowe
 • wybrane choroby autoimmunologiczne hemofilia
 • leczenie antybiotykami
 • tendencje do powstawania bliznowców

Jak często wykonywać zabieg?
Istotne jest aby zabiegi mezoterapii igłowej wykonywać w serii. Ilość potrzebnych zabiegów zależy zarówno od stanu i kondycji skóry, indywidualnych predyspozycji jak i  czekiwanych rezultatów przy czym zazwyczaj jest to ok 4- 5 zabiegów w odstępach od 15 do 30 dni. Po zakończeniu terapii, dla podtrzymania efektów zaleca się wykonanie zabiegu tzw. przypominającego raz na 4-6 miesięcy.

Nasza rekomendacja
Naszym Pacjentkom szczególnie polecamy połączenie zabiegu Dermafix z osoczem i-PRF. i-PRF czyli fibryna bogatopłytkowa jest przełomem w głębokim odmładzaniu skóry, bazuje na czynnikach wzrostu i komórkach macierzystych pozyskanych z krwi pacjenta.
Połączenie tych dwóch zabiegów ( Dermafix z zabiegiem i-PRF) bardzo podnosi efektywność obu wymienionych procedur.

Platinum Beauty
ul.Energetyczna 10A
53-330 Wrocław (Krzyki)

Telefony:
+48 71 783 37 01

Email:
[email protected]

Godziny otwarcia:
pon – pt: 9:00 – 20:00