Botoks – pozbądź się zmarszczek skutecznie i bezpiecznie

Botoks – pozbądź się zmarszczek skutecznie i bezpiecznie

Czy botoks jest bezpieczny? Czym właściwie jest toksyna botulinowa? Jeśli zastanawiasz się, czy zabieg wypełniania zmarszczek jest dla Ciebie, przeczytaj nasz miniporadnik o botoksie. Opisujemy wskazania i przeciwskazania do zabiegu i podpowiadamy, jakich efektów możesz oczekiwać po botoksie.

Co to jest botoks?
Botoks (z ang. botox) to skrótowa nazwa toksyny botulinowej – skutecznego preparatu do usuwania zmarszczek i bruzd. Substancja rozluźnia mięśnie, zapewniając długotrwały, naturalny efekt. Skóra staje się wygładzona i wygląda na znacznie młodszą. Likwidacja zmarszczek botoksem to od lat najpopularniejszy zabieg medycyny estetycznej.

Oprócz klasycznego zabiegu możesz wybrać jego odmianę – sprawdź, na czym polega mezobotoks i baby botox.

Wskazania do zastosowania botoksu
Poddanie się zabiegowi z botoksem to skuteczny sposób na:

 • zmarszczki na czole – poziome i pionowe (również tzw. lwia zmarszczka),
 • zmarszczki wokół oczu, kurze łapki, opadające kąciki oczu,
 • zmarszczki na szyi,
 • zmarszczki na brodzie, opadające kąciki ust,
 • złagodzenie owalu twarzy (szerokiej szczęki),
 • nadmierną potliwość (na dłoniach, nogach, pod pachami).

Czy wiesz, że…?

Botox stosuje się również w celu leczenia bruksizmu, czyli silnego, mimowolnego zaciskania zębów, a także zeza i chorób neurologicznych związanych z nadmiernym napięciem mięśni.

Czy botoks jest bezpieczny?
Coraz więcej osób decyduje się na zabieg likwidacji zmarszczek botoksem, ponieważ jest on nieinwazyjny. Nie wymaga również badań laboratoryjnych. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, wybierz tylko sprawdzonego lekarza – nasi eksperci medycyny estetycznej z Wrocławia najpierw zdecydują o Twojej kwalifikacji do zabiegu, a następnie omówią możliwe efekty podania toksyny botulinowej.

Jak wygląda zabieg?
Do wstrzykiwania substancji do skóry używa się drobnej igły, która nie pozostawia śladów. Przez kilka dni od zabiegu unikaj sauny i skrajnych temperatur. Pierwszych efektów możesz spodziewać się po 2-3 dniach od zabiegu. Pełnym rezultatem, czyli gładką skórą bez zmarszczek, będziesz cieszyć się po około 2 tygodniach.

Jak długo utrzymuje się efekt botoksu?
Efekt utrzyma się aż przez 6 do 8 miesięcy. Mitem jest, że gdy botoks przestanie działać, stan skóry będzie gorszy niż przed zabiegiem. W przypadku walki z nadmierną potliwością efekt utrzyma przez 7 do 12 miesięcy. Po tym czasie nadmierna potliwość wraca, jednak u niektórych pacjentów w dużo mniejszym nasileniu.

Przeciwwskazania do botoksu
Przeciwwskazań do likwidacji zmarszczek toksyną botulinową jest kilka, m.in.:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • nadwrażliwość na składniki preparatu,
 • choroby płytki nerwowo-mięśniowej, zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia rzekomoporaźna, zespół Lamberta Eatona),
 • przyjmowanie niektórych antybiotyków (należy to skonsultować z lekarzem),
 • przyjmowanie leków antykoagulacyjnych, np. aspiryny (należy odstawić jej przyjmowanie 2-3 dni przed zabiegiem),
 • przewlekłe choroby autoimmunologiczne,
 • infekcje i stany zapalne.

Cena botoksu we Wrocławiu
Cena podania botuliny w naszej klinice uzależniona jest od obszaru poddawanemu zabiegowi. Zajrzyj do naszego cennika albo – najprościej – zadzwoń do nas i zapytaj o botoks na wybraną część ciała. Jeśli masz pytania odnośnie zabiegu, nasz personel chętnie wyjaśni wszelkie wątpliwości.

Key words:
botoks, botox, wypełnianie zmarszczek, usuwanie zmarszczek, likwidacja zmarszczek, toksyna botulinowa, medycyna estetyczna wrocław, lwia zmarszczka, botulina

Platinum Beauty
ul.Energetyczna 10A
53-330 Wrocław (Krzyki)

Telefony:
+48 71 783 37 01

Email:
[email protected]

Godziny otwarcia:
pon – pt: 9:00 – 20:00